Bursa
0551 194 09 47

Tıkalı Gider Açma

Profesyonel su tesisat hizmetleri Bursa Tesisat

LAVABOLAR NEDEN TIKANIR?
Lavabo tıkanıklıkları hemen hemen hepimizin ortak sorunudur.Fazla kullanılan şeyler beraberinde fazlaca sorunda ortaya çıkarır.Dikkatsiz kullanımlarımız neticesinde lavabo tıkanıklıkları farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır.
Banyo lavaboları ve küvetlerinin tıkanmasının en önemli sebebi saç kıllarının atılmasıdır. Gider borularında dirseklerde biriken kıllar bir süre sonrsa suyun gitmesini engelleyerek tıkanmalara yol açar.
Sabun artıklarıda lavabo giderlerine giderek yapışır ve tıkanıklığa neden olur.
Yapılan banyo giderlerinde ustanın hatalı çalışması ve eğimi doğru verememeside suyun gitmesini engeller ve su birikmesine neden olur.
Mutfak lavobalarında ise dökülen kızatma yağları vb atık yağlar giderlerde donmaya başlar buda gider daralmalarına yol açarak tıkanıklık yapar.
Genelde yapılan hatalardan biri içtiğimiz çayların demlikteki atıklarını lavaboya dökmektir.Bir süre sora çay giderleri tutar ve suyun gitmesini engeller.
Döktüğümüz yemek atıklarıda tıkanma sebepleri arasındadır.
Mutfak ve banyo lavabolarında oluşan kireçlenmelerde zamanla borularda daralmaya yol açarak tıkanıklıkları meydana getirir.
LAVABO TIKANIKLIKLARI NASIL AÇILIR?
Tıkanan lavabolar için öncelikle evde kendimiz yöntemler ararız bazen kendi yöntemlerimiz işe yaramayabilir böyle zamanlarda ulaşacağınız profosyonel bir tesisatçı her zaman işinizi kolaylaştıracaktır.
Lavabolar tıkandığında aklımıza ilk gelen yöntemlerden biri plastik pompayla pompalayarak gideri açmaktır.
Bir diğeri tel ile boru içlerindeki pislikleri iterek açmaktır.
Marketlerde satılan lavabo açıcılarda geçici de olsa bir müddet sorunu çözebilir.
Tıkanıklık lavabonun hemen üst kısmındaysa lavabo gideri sökülüp yıkanarakta sorunu çözebiliriz.
Tabiki kullanacağımız bu yöntemler her zaman işe yaramamakla birlikte bir süre sonra tekrarlayada bilir.
Peki lavabo açmak için en iyi ve kesin çözüm nedir.Biz bu tarz vakalarda kameralı makinelerimizle sorununuzu hallediyoruz.
Öncelikle lavabo giderleri kamerayla görüntülenerek sorunun ne olduğu anlaşılmaya çalışır.Ardından tıkanık makinesiyle gider temizlenerek tekrar görüntüleme yapılır .Bu süreçte müşteriyede gösterilerek giderin tertemiz olduğundan emin olunur. Böylece tıkanıklık sorunu kesin ve güvenilir yöntemlerle halledilmiş olur .
Bilgi ve randevu için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bu makale ne kadar faydalı oldu ?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Call Now ButtonTIKLA ARA