Bursa
0551 194 09 47

Su Kaçağı Bulma

Profesyonel su tesisat hizmetleri Bursa Tesisat

ÜST KATTAN TAVANA SU DAMLIYOR

Genellikle alt kattaki komşunun şikayeti üzerine su kaçakları görülmektedir .Çünkü üst kattaki dairede herhangi bir yerinde su sızıntısı belirti vermediği için bunu fark edemeyiz ve alt kalttaki komşunun haber vermesiyle çözüm aramaya yöneliriz.
Su kaçakları Doğalgaz tesisatı , Su tesisatı veya Atık su tesisatı yani gider borusu tesisatı sızıntıları gibi birçok nedenden kaynaklanabilir.

SU KAÇAKLARI NEDEN OLUR?

Su tesisat sızıntıları genellikle sıcak su borularının ısınıp soğuması sonucu genleşme yapmasıyla borularda çatlamalar meydana gelir. Bir zaman sonra borunun özelliğini kaybetmesine neden olarak su kaçaklarına yol açar.
Atık su borularının veya yer süzgeçlerinin tam olarak geçmemesi ve bir zaman sonra beton içerisinde olan tüm maçların genleşmesi sonucu su sızıntıları meydana gelebilir.
Bir diğer tesisat kaçağı ise kalorifer peteklerinin borularında oluşan su arızalarıdır.Bu sızıntılar kombinizde hem suyun eksilmesine yol açar, hem de alt kattaki dairenin tavanından damlamalar veya sararmalar şeklinde sorunlar oluşturabilmektedir.
Su kaçakları genellikle tamir edilemeyen, suyun en kolay nereden yol buldu ise oradan damlatma veya sararma yapmasıyla ortaya çıkar.Su arızası tesisat kaçakları daha sayamadığımız bir çok nedenden ötürü olaşabilmektedir.Sebebini bilemediğiniz ve neredeyse çözümsüz hale gelen su tesisat kaçaklarınızda özel kameralarımızla tespit yapıp sizi sorununuzdan kurtarıyoruz.
SU KAÇAKLARI NASIL TESPİT EDİLİR?
Su sızıntılarını fark ettiğimizde endişeye kapılır ve bunun bize hem maliyet hem de tadilat açısından büyük sorunlar oluşturacağını düşünürüz. Tam da bu noktada endişeye gerek olmadığını ve uzman ekibimizden yardım almanızı öneririz.
Kamerasız tesisatçının bu kaçakları bulması çok zordur ve yüksek maliyetli sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden kameralı tespit ile arızanın tam olarak neresi olduğunu bulmak ve yapmak en iyi yöntemdir
Genellikle mahalle tesisatçıları yani profesyonel cihazı olmayan su tesisatçıları tahmini düşünerek en yakın yerden kırmaya başlayarak arızanın nerede olduğunu tespit etmeye çalışır. Fakat bu yöntem büyük bir maliyete sebep olabilir. Bu yüzden bu tür sorunlar karşısında kameralı tesisatçı noktasal tespit yapan firmalardan yardım almak en kesin çözüm ve en iyi yöntemdir.
Kameralı tespit cihazlarımız ile kırmadan noktasal tespit yaparak su tesisat arızalarını en kısa sürede bulup çözüme kavuşturuyoruz.
Sizde su tesisatınız da sorun yaşıyor hem maliyetinin az olmasını hem de tadilattan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Bilgi almak için firmamızı arayıp dilerseniz randevu talep edebilirsiniz.
Su arızası tesisat kaçakları daha sayamadığımız bir çok nedenden ötürü ulaşabilmekte ve çözüm bazen neredeyse çözümsüz hale gelen bu kaçakları özel su tesisat kameralı cihazlarımız ile arızayı tespitini yaparak su tesisat arızalarından kurtulabilirsiniz

Firmamızdan hizmet alabilmek için randevu sağlamanız yeterli olup veya bilgi almanız için bizi arayabilirsiniz.

Bu makale ne kadar faydalı oldu ?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Call Now ButtonTIKLA ARA