Bursa
0551 194 09 47

Petek Temizliği

Profesyonel su tesisat hizmetleri Bursa Tesisat

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla aklımıza ilk gelen soğuklar dolayısıyla da ısınma ihtiyacımız.
Kışı hem sıcak hemde tasarruflu geçirmek istiyoruz ama peteklerinizin bakımının düzenli yapılmaması sonucu yeteri kadar ısıtmıyor verim alamıyoruz buda ne kadar yakarsak yakalım ısınma ihtiyacımızı karşılamamakla beraber yüksek faturayla cebimize de zarar veriyor.Bu durumda hepimizin aklına gelen peteklerin neden ısınmadığı ve ne yapmamız gerektiği .Tam da bu noktada ne yapmamız gerektiğinden biraz bahsedelim .
PETEKLER NEDEN ISINMIYOR?
Peteklerinizin içinde zamanla oluşan kireç,tortu,çamurlaşmalar zamanla petekleri çok kirli bir hale getirmekte ve ısı iletimini engellemektedir.Peteklerde oluşan bu tıkanıklıklar mekanizmanın randımanlı çalışmasına engel olmaktadır.
EVDE KENDİ YÖNTEMLERİMİZLE PETEK TEMİZLİĞİ YAPABİLİR MİYİZ ?
Hepimiz bir usta çağırmadan kendi yöntemlerimizle evde oluşan problemleri çözmeye çalışırız .Elbette bazı durumlarda kendimiz hallede bilsek de bu her zaman mümkün olmayabilir.
.Petekleri yıkayarak veya içerisindeki pis suyu boşaltarak yada yardımcı çözeltiler kullanarak kendimizde kısmen temizliğini yapabiliriz.
Petek temizliğinizi bu tarz yöntemlerle yapabilirsiniz.Ancak bu işlem göründüğü kadar kolay ve kısa süreli olmayacaktır.
Hem kesin sonuçlar almak hemde zaman dan tasarruf etmek istiyorsanız uzman ekibimizden yardım almanızı öneririz.kısa sürede detaylı bir temizlikle teslim ediyoruz.
PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?
Kombinizin, peteklerinizin altlarında zamanla oluşan çamurları , tortu, kireç ve benzeri çamurlaşmaları basınçlı su ve kimyasal çözücü petek temizleme ilaçları ile tesisat içerisinde temizlik yapılarak tesisatınızın ilk günkü gibi daha verimli daha tasarruflu hale getirir. Peteklerinizin ısınmasını ve kombinizin daha randımanlı çalışmasını sağlanmış olur. Petek temizliği 2 yılda bir defaya mahsus yapılmakta olup hem tesisatınızın sağlığı hemde kombinizin sürekli arıza veya büyük problemler çıkarmaması için yapılması gereken bir işlemdir.
Örneğin araçların motorundaki yan kapalı devre sistemi çalışarak bir zaman sonra suyun özelliğini kaybetmesi sonucu motora zarar vermekte ve verimini ve performansını düşürmektedir.
Aynı sistem kalorifer tesisatı ve kombi için de geçerlidir çünkü aynı suyun devir daim yapması sonucu suyun akışkanlık özelliği kaybederek çamurlaşmaya dönüşmesi ve de, petekleri radyatörlerin altlarına dolarak tesisatta tıkanmalara, kombinizin parçalarının tıkanmalarına neden olmaktadır. Hem faturanızın yüksek gelmesine hem de kombi ve tesisatınızın randımanlı bir şekilde çalışmamasına neden olur.
Kalorifer tesisat işlemi temizliği makine ile tek bir noktadan bağlantı yapılarak bütün peteklerin tek tek temizlenmesine ve zamandan ve maliyetten tasarruf ederek hızlı bir şekilde işlem yapılmaktadır.
Tesisat temizliği genellikle banyodaki peteklerden bağlantı yapılarak hiçbir yere kirletmeden su akıntısı olmadan buradan bütün işlemi gerçekleştirmekteyiz.
Ardından tesisat temizliği yapıldıktan sonra kombinizin bakımı isterseniz eğer filtre takımı ,Alev bölümü, sıcak suyun ısındığı bölüm ,kombi fanı gibi bölümler sökülüp temizlenerek tekrar randımanlı bir şekilde kombinizin hem sessiz hem daha tasarruflu ve verimli çalışmasını sağlanmış oluruz.
Kalorifer tesisatı ısınmama sorunları yaşıyorsanız güvenilir firma ve garantili işçilik ile servis hizmeti veren kişilerle çalışmanızı öneriniz. Aksi takdirde dışarıdan bakıldığında basit bir işlem gibi gözüken bu işlemler iyi bir şekilde yapılmadığında sonrasında size tekrar sorun açabilir.
Yapılan bu işlemler sonrasında diğer yapılacak reglaj ayarı ve kombinizin basınç ve ısı ayarları yapılarak çalıştırılmaktadır.
Sizde evinizde ısınma sorunu yaşıyor, yüksek fatura ödemek istemiyorsanız
Zamandan tasarruf edip ,eviniz kirlenmeden bu işlem hallolsun istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.
Uzman ekibimizle evinizi kirletmeden peteklerinizi ilk gün ki gibi teslim ediyor dilerseniz kombi bakımınızı da yapıyoruz .

Bu makale ne kadar faydalı oldu ?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Call Now ButtonTIKLA ARA